pon- pt: 9:00-20:00, sob: 10:00-14:00
PL EN

Terapia fotodynamiczna w DERMOKLINICE

2017-05-18

DERMOKLINIKA uruchomiła właśnie kolejny program leczenia wykorzystujący fototerapię, czyli leczenie światłem. Ten rodzaj terapii zazwyczaj uzupełnia podstawowe postępowanie kliniczne. Po PUVA, UVB 311 nm (UVB-NB) oraz UVA-1, możemy zaproponować Państwu tzw. terapię fotodynamiczną. To innowacyjna, bezpieczna metoda wykorzystywana przy leczeniu różnego rodzaju chorób skóry, w tym także nowotworów i stanów przedrakowych. Oprócz zastosowania w dermatologii klinicznej  doskonale sprawdza się również w medycynie estetycznej.

Terapia fotodynamiczna uznawana jest na całym świecie za bezpieczną i wysoce skuteczną, przede wszystkim dlatego, że działa selektywnie, czyli w sposób precyzyjny i celowany. Nie uszkadza zdrowych tkanek, a przy tym jest praktycznie bezbolesna i szybka. Stosowana przede wszystkim do leczenia nowotworów i stanów przedrakowych do których należą: choroba Bowena, leukoplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych ust i warg) czy erytroplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych narządów płciowych) chorób nabłonkowych sromu takich jak liszaj twardzinowy. Wysoką skuteczność tego rodzaju terapii antynowotworowej udowodniono w leczeniu trudno zlokalizowanych zmian np. w kątach czy skrzydełkach nosa, na powiekach, policzkach czy w okolicach oczu. Gwarantuje ona bardzo dobry efekt kosmetyczny w połączeniu ze skutecznością porównywalną, a nawet wyższą od krioterapii czy tradycyjnego leczenia chirurgicznego. Dzięki temu pacjent może uniknąć trudnych, często wieloetapowych operacji, nierzadko o okaleczającym charakterze.

 Terapia fotodynamiczna bardzo dobre rezultaty przynosi także w leczeniu plam posłonecznych, świetlnym zapaleniu czerwieni wargowej czy rogowaceniu słonecznym. Jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku opornego na inne formy leczenia  oraz trądziku różowatego.

Terapia fotodynamiczna –  w jaki sposób przebiega zabieg?

Zaletą tej metody jest fakt, iż pacjent nie wymaga szczególnego przygotowania i praktycznie nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Po konsultacji pielęgniarka zabiegowa przygotowuje miejsce, które będzie poddawane naświetlaniu, aplikuje lek i nakłada opatrunek. Po upływie odpowiednio dobranego przez lekarza czasu (60 lub 120  minut) można przystąpić do naświetlania specjalistyczną lampą. Ten etap trwa około 10 minut i jest zależny od rodzaju zmiany. Po zabiegu może pojawić się powierzchowna rana, która goi się w zależności od powierzchni od 7 dni do miesiąca. Ostateczny efekt kosmetyczny po zagojeniu się rany jest bardzo dobry.

Godziny otwarcia
pon- pt: 9:00-20:00, sob: 10:00-14:00
Akceptujemy płatności kartą
visa logo
mastercard logo