Zdrowie jest pięknem!

Witamy w Dermoklinice

To wyjątkowe miejsce, w którym koncentrujemy się na skórze

W Sejmie o łuszczycy – rozpoczął prace Zespół Parlamentarny ds. Łuszczycy

« wróć

2017-10-18

 

Z inicjatywy Dagmary Samelskiej -Przewodniczącej  Unii Stowarzyszeń  chorych na Łuszczycę i ŁZS w Sejmie rozpoczął prace Zespół Parlamentarny ds. Łuszczycy.  11 października  odbyło się jego pierwsze posiedzenie pn.  Stan i perspektywy opieki zdrowotnej nad pacjentami z łuszczycą w Polsce. Spotkanie zgromadziło parlamentarzystów, przedstawicieli organizacji łuszczycowych, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i liczne grono ekspertów w dziedzinie dermatologii. Z ramienia tych ostatnich do prac zespołu zaproszona została Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej  UM w Łodzi, (DERMOKLINIKA – Centrum Medyczne).

 

Zebrani dyskutowali na temat problemu braku dostępności do terapii w dermatologii, co jest związane z koniecznością zmiany podejścia Ministerstwa Zdrowia do leczenia schorzeń dermatologicznych, a także zweryfikowania wyceny procedur w dermatologii. Efektem prac zebranych są wnioski z posiedzenia, które w formie postulatów zostaną przedłożone Ministrowi Zdrowia. Są to: 

Zniesienie obowiązku posiadania skierowań do świadczeń udzielanych przez lekarza dermatologa,  wprowadzenie w szczególnych przypadkach możliwości indywidualnego kwalifikowania pacjentów do leczenia biologicznego, wycena świadczeń zdrowotnych w dermatologii zgodna z aktualnym faktycznym kosztem realizacji świadczeń. Wprowadzenie oddziałów pobytu dziennego, gdzie chory mógłby, nie rezygnując z pracy zawodowej, skorzystać z terapii, która na chwilę obecną dostępna jest głównie w ramach pobytów szpitalnych.

Kolejne posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy planowane jest na początek roku 2018.

Więcej na  www.luszczyca.edu.pl

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
dermoklinika.lodz@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek - czwartek 09.00-20.00

piątek 09.00-16.00

sobota 10:00-14:00

Obsługujemy płatności kartą