Odkryj, poznaj, zaakceptuj – ruszyła kampania społeczno-edukacyjna dotycząca łuszczycy

« wróć

2017-10-18

 

Odkryj, poznaj, zaakceptuj - pod takim hasłem zainaugurowano wczoraj (wtorek 17.10.2017 r) kampanię społeczno-edukacyjną dotyczącą łuszczycy. Mimo, że na tę przewlekłą, niezakaźną chorobę o podłożu autoimmunologicznym cierpi w Polsce ponad milion osób, to świadomość społeczna dotycząca tego schorzenia jest cały czas niewystarczająca. Dzięki publikacjom zrealizowanym w ramach kampanii jej odbiorcy – czyli tak naprawdę my wszyscy mamy dowiedzieć  się m.in. tego że to tak naprawdę nie tylko choroba skóry, o tym że nie należy jej się bać i o tym  jak ważne są: wsparcie społeczne i akceptacja dla osób cierpiących na łuszczycę. Projekt  dopiero wystartował, ale już zyskał poparcie wielu osób związanych zarówno ze środowiskiem medycznym, parlamentarnym jak i organizacji pacjenckich.

Odkryj, poznaj, zaakceptuj” ma pokazać, że choroba nie jest piętnem, a doświadczeniem. W ramach kampanii powstał folder z żywymi historiami pacjentów. Historie zostały uzupełnione o fotografie naszych bohaterów – dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy mają za sobą spory bagaż doświadczeń z łuszczycą. Postanowili podzielić się ze światem swoimi przeżyciami; ich losy niewątpliwie odmieniło pojawienie się łuszczycy. Pokonali towarzyszący tej chorobie wstyd i zechcieli pokazać swoje młode, piękne twarze dla wyższego dobra. Dobra innych, którzy są na początku swojej choroby lub czują tylko ograniczenia, ból i strach. Bohaterowie mają za sobą różne etapy nasilenia choroby, różne przeżycia, smutne doświadczenia z leczeniem, czy przejawy stygmatyzacji. Życie z łuszczycą nie jest łatwe, szczególnie w Polsce. Jednak, jak pokazują nam twarze kampanii – wszystko zależy od akceptacji choroby i prawidłowego leczenia. Wtedy można cieszyć się życiem w pełni.

Więcej o kampanii, m.in. filmy, folder kampanii oraz inne materiały dotyczące prowadzonych działań, znajdują się na stronie www.luszczyca.edu.pl

 

od prawej: 

Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej  UM w Łodzi,  (DERMOKLINIKA – Centrum Medyczne).

Dr n. med. Irena Walecka – Wojewódzka Konsultant ds. Dermatologii i Wenerologii województwa mazowieckiego

Potrzebujesz więcej informacji?

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest "DERMOKLINIKA-CENTRUM MEDYCZNE" SPÓŁKA CYWILNA M.KIERSTAN, J.NARBUTT, A.LESIAK z siedzibą w Łodzi, przy Aleji T. Kościuszki 93, 90-436, e-mail: kontakt@dermoklinika.pl, nr tel. 42 230 96 57. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą