Odkryj, poznaj, zaakceptuj – ruszyła kampania społeczno-edukacyjna dotycząca łuszczycy

« wróć

2017-10-18

 

Odkryj, poznaj, zaakceptuj - pod takim hasłem zainaugurowano wczoraj (wtorek 17.10.2017 r) kampanię społeczno-edukacyjną dotyczącą łuszczycy. Mimo, że na tę przewlekłą, niezakaźną chorobę o podłożu autoimmunologicznym cierpi w Polsce ponad milion osób, to świadomość społeczna dotycząca tego schorzenia jest cały czas niewystarczająca. Dzięki publikacjom zrealizowanym w ramach kampanii jej odbiorcy – czyli tak naprawdę my wszyscy mamy dowiedzieć  się m.in. tego że to tak naprawdę nie tylko choroba skóry, o tym że nie należy jej się bać i o tym  jak ważne są: wsparcie społeczne i akceptacja dla osób cierpiących na łuszczycę. Projekt  dopiero wystartował, ale już zyskał poparcie wielu osób związanych zarówno ze środowiskiem medycznym, parlamentarnym jak i organizacji pacjenckich.

Odkryj, poznaj, zaakceptuj” ma pokazać, że choroba nie jest piętnem, a doświadczeniem. W ramach kampanii powstał folder z żywymi historiami pacjentów. Historie zostały uzupełnione o fotografie naszych bohaterów – dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy mają za sobą spory bagaż doświadczeń z łuszczycą. Postanowili podzielić się ze światem swoimi przeżyciami; ich losy niewątpliwie odmieniło pojawienie się łuszczycy. Pokonali towarzyszący tej chorobie wstyd i zechcieli pokazać swoje młode, piękne twarze dla wyższego dobra. Dobra innych, którzy są na początku swojej choroby lub czują tylko ograniczenia, ból i strach. Bohaterowie mają za sobą różne etapy nasilenia choroby, różne przeżycia, smutne doświadczenia z leczeniem, czy przejawy stygmatyzacji. Życie z łuszczycą nie jest łatwe, szczególnie w Polsce. Jednak, jak pokazują nam twarze kampanii – wszystko zależy od akceptacji choroby i prawidłowego leczenia. Wtedy można cieszyć się życiem w pełni.

Więcej o kampanii, m.in. filmy, folder kampanii oraz inne materiały dotyczące prowadzonych działań, znajdują się na stronie www.luszczyca.edu.pl

 

od prawej: 

Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej  UM w Łodzi,  (DERMOKLINIKA – Centrum Medyczne).

Dr n. med. Irena Walecka – Wojewódzka Konsultant ds. Dermatologii i Wenerologii województwa mazowieckiego

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą