Nowotwory skóry
Zadzwoń  42 230 96 57   lub  Zarezerwuj online

Leczenie nowotworów skóry Łódź

 

Każde znamię, które na przestrzeni czasu zmieniło swój wygląd, kolor, wielkość, krwawi lub występują w nim owrzodzenia, powinno być skontrolowane przez dermatologa, np. przy użyciu dermatoskopii. Kontrola znamion przez dermatologa powinna być wykonywana raz w roku.

 

 

Do najczęstszych nowotworów skóry należą: rak podstawnokomórkowy, rak kolczystkokomórkowy i czerniak. Czerniak jest jednym z najbardziej złośliwych nowotworów; może powstać w obrębie już istniejącego znamienia barwnikowego, jednak w większości przypadków powstaje na skórze niezmienionej.Rak podstawnokomórkowy to nowotwór, który bardzo rzadko daje przerzuty i praktycznie nie zagraża życiu człowieka. Powstaje on głównie u osób starszych, na skórze poddawanej działaniu promieniowania słonecznego (głowa, dłonie, twarz). Ryzyko jego powstania zwiększają oparzenia słoneczne w dzieciństwie, nadmierna ekspozycja na słońce, niestosowanie filtrów ochronnych. Nowotwór najczęściej ma charakter niezapalnego guzka lub owrzodzenia, otoczonego niewielkim wałem. Każda niegojąca się, okresowo krwawiąca zmiana na skórze, szczególnie twarzy i głowy, powinna być skontrolowana przez lekarza dermatologa i różnicowana z rakiem podstawnokomórkowym. Przypadki raka podstawnokomórkowego leczymy zależnie od ich rozległości i obrazu klinicznego. Stosujemy preparaty miejscowe (Aldara), kriochirurgię (przy użyciu ciekłego azotu), terapię fotodynanamiczną lub usunięcie chirurgiczne. Rak kolczystokomórkowy występuje zdecydowanie rzadziej, jest bardziej złośliwy, ze skłonnością do naciekania i dawania przerzutów do okolicznych węzłów chłonnych. Ma charakter brodawkujący lub wrzodziejący, o głębokim naciekaniu. Często występuje na granicy skóry i błony śluzowej (np. warga). Rak podstawnokomórkowy rozwija się często z tzw. stanów przedrakowych, czyli rogowacenia słonecznego, rogu skórnego. W leczeniu stosuje się głównie leczenie chirurgiczne, z koniecznym badaniem histopatologicznym (biopsja skóry). W przypadku nowotworów skóry najważniejszą rolę pełni profilaktyka, czyli stosowanie filtrów ochronnych z wysokim faktorem SPF, unikanie oparzeń słonecznych, szczególnie u dzieci, i kontrola znamion i niegojących się zmian skórnych.

zobacz zdjęcia

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą