Nowotwory skóry
Zadzwoń  42 230 96 57   lub  Zarezerwuj online

Leczenie nowotworów skóry Łódź

 

Każde znamię, które na przestrzeni czasu zmieniło swój wygląd, kolor, wielkość, krwawi lub występują w nim owrzodzenia, powinno być skontrolowane przez dermatologa, np. przy użyciu dermatoskopii. Kontrola znamion przez dermatologa powinna być wykonywana raz w roku.

 

 

Do najczęstszych nowotworów skóry należą: rak podstawnokomórkowy, rak kolczystkokomórkowy i czerniak. Czerniak jest jednym z najbardziej złośliwych nowotworów; może powstać w obrębie już istniejącego znamienia barwnikowego, jednak w większości przypadków powstaje na skórze niezmienionej.Rak podstawnokomórkowy to nowotwór, który bardzo rzadko daje przerzuty i praktycznie nie zagraża życiu człowieka. Powstaje on głównie u osób starszych, na skórze poddawanej działaniu promieniowania słonecznego (głowa, dłonie, twarz). Ryzyko jego powstania zwiększają oparzenia słoneczne w dzieciństwie, nadmierna ekspozycja na słońce, niestosowanie filtrów ochronnych. Nowotwór najczęściej ma charakter niezapalnego guzka lub owrzodzenia, otoczonego niewielkim wałem. Każda niegojąca się, okresowo krwawiąca zmiana na skórze, szczególnie twarzy i głowy, powinna być skontrolowana przez lekarza dermatologa i różnicowana z rakiem podstawnokomórkowym. Przypadki raka podstawnokomórkowego leczymy zależnie od ich rozległości i obrazu klinicznego. Stosujemy preparaty miejscowe (Aldara), kriochirurgię (przy użyciu ciekłego azotu), terapię fotodynanamiczną lub usunięcie chirurgiczne. Rak kolczystokomórkowy występuje zdecydowanie rzadziej, jest bardziej złośliwy, ze skłonnością do naciekania i dawania przerzutów do okolicznych węzłów chłonnych. Ma charakter brodawkujący lub wrzodziejący, o głębokim naciekaniu. Często występuje na granicy skóry i błony śluzowej (np. warga). Rak podstawnokomórkowy rozwija się często z tzw. stanów przedrakowych, czyli rogowacenia słonecznego, rogu skórnego. W leczeniu stosuje się głównie leczenie chirurgiczne, z koniecznym badaniem histopatologicznym (biopsja skóry). W przypadku nowotworów skóry najważniejszą rolę pełni profilaktyka, czyli stosowanie filtrów ochronnych z wysokim faktorem SPF, unikanie oparzeń słonecznych, szczególnie u dzieci, i kontrola znamion i niegojących się zmian skórnych.

zobacz zdjęcia

Potrzebujesz więcej informacji?

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest "DERMOKLINIKA-CENTRUM MEDYCZNE" SPÓŁKA CYWILNA M.KIERSTAN, J.NARBUTT, A.LESIAK z siedzibą w Łodzi, przy Aleji T. Kościuszki 93, 90-436, e-mail: kontakt@dermoklinika.pl, nr tel. 42 230 96 57. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą