Piotr Pluta

« wróć

Jestem specjalistą chirurgii onkologicznej i ogólnej. Od 2017 roku pracuję w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii (WWCOiT) im. M. Kopernika w Łodzi, pełniąc funkcję koordynatora Breast Cancer Unit (BCU) – jednostki specjalizującej się w leczeniu chorych na raka piersi.Od 2002 do 2016 roku pracowałem w II Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi – Klinice Chirurgii Onkologicznej UM w Łodzi. W Katedrze Onkologii od 2009 do 2016 roku pełniłem funkcję adiunkta dydaktycznego.W 2001 roku ukończyłem Akademię Medyczną w Łodzi. Pracę doktorską dotyczącą biopsji węzła chłonnego wartowniczego w raku piersi obroniłem w 2005 roku. Jestem autorem i współautorem ponad 40 prac naukowych dotyczących różnych aspektów leczenia chorych na nowotwory, jak i  biologii nowotworów. Jest również współautorem rozdziałów w podręcznikach z zakresu chirurgii onkologicznej.Uczestniczyłem w licznych  kursach i stażach z zakresu chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii w Polsce i zagranicą, m.in. w Europejskim Centrum Onkologii w Mediolanie,  w Bad Saarow i Griefswaldzie w Niemczech, a także w Timisoarze i Paryżu.Doświadczenie w zakresie badań nad biologią nowotworów piersi nabywałem w Zakładzie Hematologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Instytucie Patologii Uniwersytetu w Heidelbergu. Efektem mojej pracy jest cykl publikacji dotyczący roli białek szlaku apoptozy w raku piersi. W 2014 roku założyłem Fundację Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi, mającą propagować ideę, że rak piersi nie musi wiązać się z utratą kobiecości. Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem Dnia Informacji o Rekonstrukcjach Piersi w Polsce, w ramach międzynarodowej akcji Breast Reconstruction Awareness Day – BRA Day. Jestem członkiem zarządu łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTChO), Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO) i Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP). Posiadam duże doświadczenie w leczeniu chorych na raka piersi. Wykonuję zabiegi oszczędzające pierś (kwadrantektomie), mastektomie (całkowite usunięcie piersi) oraz zabiegi rekonstrukcji piersi.   Przeprowadzam rekonstrukcje piersi zarówno natychmiastowe, w których pierś odbudowywana jest w czasie tego samego zabiegu co usunięcie piersi, jak i zabieg odroczone, po zakończeniu leczenia onkologicznego.

 

Wykonuję zabiegi pomniejszania piersi w przeroście piersi, także u mężczyzn (ginekomastia). U chorych po rekonstrukcji piersi wykonują zabiegi symetryzacji– operacje zdrowej piersi, celem uzyskania zbliżonego kształtu obu piersi. W przypadku konieczności korekty efektu kosmetycznego po zabiegach w obrębie piersi wykonuję lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej w miejsce ubytków i blizn.

 

Specjalizuję się również w chirurgicznym leczeniu chorych na nowotwory skóry, w tym w przypadkach lokalizacji zmian na skórze twarzy (czoło, powieki, policzki, nos).

 

Wykonuję dermatoskopię zmian barwnikowych, pozwalającą na wczesne wykrycie czerniaka skóry i selekcję zmian dysplastycznych

 

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą