Łuszczyca
Zadzwoń  42 230 96 57   lub  Zarezerwuj online

Leczenie łuszczycy Łódź

Łuszczyca jest przewlekłą, nawrotową chorobą skóry, charakteryzującą się obecnością na skórze złuszczających się wykwitów, ustępujących bez pozostawiania śladu. To schorzenie niezakaźne i niezłośliwe, z tendencją do samoistnego ustępowania i nawrotów.Charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwono-różowe, płasko-wyniosłe grudki o wyraźnych brzegach i zróżnicowanej wielkości, pokryte srebrzystą lub srebrzystoszarą, nawarstwiającą się łuską.

 

Wykwity występują najczęściej na skórze kończyn (głównie łokci i kolan), okolicy kości krzyżowej, okolicy pośladkowej, na owłosionej skórze głowy oraz skórze stóp i dłoni.Objawy tej choroby obserwujemy też na paznokciach, na których pojawiają się bruzdy, zgrubienia, płytka paznokcia staje się matowa, krucha i nabiera żółtawego zabarwienia. Najnowsze doniesienia mówią o współwystępowaniu łuszczycy z zaburzeniami metabolicznymi (wysoki poziom cholesterolu), jak również ze zwiększonym ryzykiem występowaniu chorób układu krążenia. U części pacjentów z łuszczycą mogą wystąpić dolegliwości stawowe (bóle, obrzęki). Należy zawsze pamiętać o występowaniu łuszczycy stawowej, której, oprócz zmian skórnych, towarzyszy przewlekłe zapalenie stawów.

W leczeniu łuszczycy możemy wyróżnić leczenie miejscowe, ogólne i fototerapię. Pierwszym etapem leczenia jest oczyszczenie zmian z łuski przez stosowanie miejscowych preparatów z mocznikiem, kwasem salicylowym, siarką. Następnym etapem jest tzw. etap redukcji, czyli zahamowanie nadmiernego podziału komórek naskórka, który jest przyczyną powstawania zmian łuszczycowych. W tym celu stosuje się miejscowe preparaty dziegciowe, cygnolinę, miejscowe kortykosteroidy (których nie wolno stosować przewlekle!), analogi witaminy D, retinoidy miejscowe. Skuteczną metodą leczenia jest fototerapia, czyli naświetlanie promieniami ultrafioletowymi emitowanymi przez specjalistyczne lampy. Jest to metoda łatwa w stosowaniu, przydatna w przypadku zajęcia dużych powierzchni skóry. Naświetlania lampami UV możemy łączyć ze stosowaniem psoralenów i retinoidów. W zaostrzeniach lub w postaci opornej na leczenie miejscowe i fototerapię konieczne może być zastosowanie leczenie ogólnego. Należą do niego doustne leki immunomodulujące takie jak cyklosporyna, metotreksat, doustne retinoidy. W ciężkich i opornych przypadkach istnieje możliwość włączenia tzw. leczenia biologicznego (przeciwciał monoklonalnych). Prawidłowe i systematyczne leczenie łuszczycy, połączone z odpowiednią pielęgnacją skóry, prowadzi u większości pacjentów do ustąpienia zmian chorobowych.

 

zobacz zdjęcia

Potrzebujesz więcej informacji?

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest "DERMOKLINIKA-CENTRUM MEDYCZNE" SPÓŁKA CYWILNA M.KIERSTAN, J.NARBUTT, A.LESIAK z siedzibą w Łodzi, przy Aleji T. Kościuszki 93, 90-436, e-mail: kontakt@dermoklinika.pl, nr tel. 42 230 96 57. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą