Blog

Łuszczyca nie jest zakaźna

2018-08-06

 

"Pacjenci z łuszczycą mają chore nie tylko ciało, ale też duszę" .  O łuszczycy  jako chorobie społecznej, życiu z nią i możliwościach leczenia,  w tym także o dostępie  do nowoczesnych terapii w Polsce w rozmowie Red. Agnieszki Fedorczyk (tygodnik "Wprost") z Prof. dr hab. n. med. Aleksandrą Lesiak  oraz Prof. dr hab. n. med. Joanną Narbutt (konsultant krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii) z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi / DERMOKLINIKI. 

 

 

więcej...

Nie tylko wirus HIV

Mędzy innymi o tym, że nadal często zarażamy się chorobami przenoszonymi drogą płciową  w rozmowie  Liliany Bogusiak-Jóźwiak (Express Ilustrowany) z doktor hab. n. med. Aleksandrą Lesiak, prof. nadzw., dermatologiem-wenerologiem.

 

więcej...

„FOTOTERAPIA ŁUSZCZYCY- MOŻLIWOŚCI I PERSPEKTYWY”

Łuszczyca jest jedną z najczęstszych przewlekłych chorób zapalnych dotykającą według dostępnych danych od 0,45 do aż 4,6% populacji ogólnej[1]. Łuszczyca, chociaż rzadko jest stanem zagrożenia życia, powoduje jednak olbrzymie problemy z jego jakością.

więcej...

Rogowacenie słoneczne, czyli latem o nieco ciemniejszej stronie słońca

Lato w pełni, tym samym jest więcej okazji do korzystania z kąpieli słonecznych. Słońce bez wątpienia ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z niego rozsądnie, z umiarem i przede wszystkim w sposób bezpieczny. Nieprzestrzeganie tych zasad może mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie. W ostatnich latach dermatolodzy obserwują dynamiczny wzrost zachorowań na nowotwory, a także choroby, które mogą być początkiem nowotworów. Jedną z nich jest rogowacenie słoneczne. Jakie są objawy tej choroby? Jak ją leczyć? Między innymi o tym w rozmowie  red. Liliany Bogusiak - Jóźwiak (Express Ilustrowany) z prof. dr hab. n. med. Joanną Narbutt, specjalistą dermatologiem, wenerologiem. 

więcej...

Biostymulacja receptą na naturalne efekty

O biostymulacji skóry - czyli rozwiązaniach dedykowanych dermatologii estetycznej wspomagających naturalne procesy regeneracyjne skóry, o różnych metodach biostymulacyjnych i rezultatach rewitalizacji  w rozmowie Dr hab. n. med. Aleksandry Lesiak, prof. nadzw. z „Rynkiem Estetycznym”. 

więcej...

Kosmetolog to nie lekarz

Inwazyjne zabiegi estetyczne zarezerwowane dla lekarzy, coraz częściej wykonują kosmetyczki i kosmetolodzy. Co na to przepisy, czy można grubą kreską oddzielić uprawnienia jednych i drugich w tym zakresie?

 

 

więcej...

Strzykawka alternatywą dla skalpela? Tak! - drobne poprawki krokiem do wielkiego efektu

Dermatologia estetyczna zyskuje na znaczeniu i akceptacji. Również możliwości działania w dziedzinie procedur niechirurgicznych stają się coraz bardziej zróżnicowane, opierając się na działaniu nie tak bardzo inwazyjnym, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Skuteczna likwidacja zmarszczek, pełniejsze usta, poprawa owalu twarzy bez użycia skalpela? Tak! Wszystko to prostsze niż myślisz. Najważniejsze to zdecydować się i z bogatej oferty zabiegów dermatologii estetycznej wybrać coś dla siebie.

więcej...

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą