pon- pt: 9:00-20:00, sob: 10:00-14:00
PL EN

Peelingi chemiczne – rodzaje i efekty. Czym peeling migdałowy różni się od salicylowego czy węglowego?

peelingi-chemiczne.jpg

Peeling chemiczny, inaczej nazywany także chemabrazją, to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na złuszczaniu martwego naskórka przy użyciu odpowiednio dobranej mieszanki substancji chemicznych o odczynie kwaśnym. Regularne przeprowadzanie peelingów chemicznych skutecznie usuwa przebarwienia i niedoskonałości, minimalizuje zmarszczki i przywraca skórze młodzieńczy wygląd. Z jakich peelingów chemicznych możemy skorzystać i czym różnią się od siebie peeling migdałowy, peeling salicylowy i peeling węglowy?

Peeling chemiczny – kto powinien z niego skorzystać i jakie są przeciwwskazania?

Peelingi chemiczne polecane są przede wszystkim osobom, którym zależy na widocznej poprawie kondycji skóry poprzez wygładzenie zmarszczek, usunięcie przebarwień i blizn potrądzikowych. Dzięki właściwościom osuszającym peelingi te skutecznie zmniejszają nadmierne wydzielanie sebum, co jest ważne w przypadku osób z cerą problematyczną, m.in. zmagających się z trądzikiem pospolitym lub różowatym, ostudą, czy też rogowaceniem słonecznym.

Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie peelingu chemicznego. Zalicza się do nich m.in.

  • zmiany wirusowe lub grzybicze (np. opryszczka);
  • ciąża - kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią nie powinny wykonywać tego typu zabiegów;
  • choroby autoimmunologiczne, takie jak kolagenozy, czy też pęcherzyce;
  • stany zapalne i otwarte rany skóry;
  • atopowe zapalenie skóry;
  • trądzik wymagający wcześniejszej terapii farmakologicznej;
  • nowotwory skóry;
  • doustna terapia sterydami lub pochodnymi witaminy A;
  • alergia na wybrane składniki zawarte w peelingu chemicznym.

Peeling migdałowy dla skóry wrażliwej

Peeling migdałowy bazuje na kwasie migdałowym, który należy do kwasów AHA. W medycynie estetycznej uznawany jest on za jeden z najbezpieczniejszych kwasów, które nie wywołują pieczenia lub swędzenia skóry. W związku z tym peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasu migdałowego mogą być stosowane przez cały rok, bez obaw o powstawanie nadwrażliwości na promieniowanie UV.

Peeling migdałowy polecany jest osobom z cerą wrażliwą, naczyniową, jak również przesuszoną. Kwas migdałowy wykazuje także dużą skuteczność w przypadku skóry z przebarwieniami lub objawami fotostarzenia. Co ważne, specyficzna budowa kwasu migdałowego sprawia, że peeling ten ma działanie antybakteryjne, jest w stanie hamować łojotok, a także delikatnie złuszczać naskórek.

Peeling salicylowy o silnym działaniu oczyszczającym

Do przeprowadzenia peelingu salicylowego wykorzystuje się kwas salicylowy, który jest jedynym kwasem BHA stosowanym obecnie w kosmetyce. Jego atutem jest wszechstronne działanie, jak również możliwość głębokiego oczyszczania skóry mocno zanieczyszczonej, co umożliwia skuteczne odtykanie i zwężanie porów, jak również leczenie skóry trądzikowej. Co więcej, dzięki peelingowi salicylowemu jesteśmy w stanie regulować odnowę komórkową skóry, a także wpływać na redukcję blizn.

Warto podkreślić, że z uwagi na fakt, że po peelingu salicylowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu, zaleca się wykonywanie go w okresie jesienno-zimowym, pamiętając przy tym o stosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

Peeling węglowy – oczyszczanie i rozświetlenie skóry w jednym

W kosmetyce coraz częściej stosuje się także peelingi węglowe, czego przykładem jest peeling V Carbon bez lasera. Jest to trzyetapowy zabieg, który wykazuje zarówno działanie silnie detoksykujące, jak również rozświetlające i wyrównujące koloryt skóry. Zabiegi polecane są przede wszystkim osobom ze skórą tłustą, trądzikową i mieszaną, jak również ze skórą poszarzałą i pozbawioną blasku. Dzięki peelingom węglowym jesteśmy w stanie usuwać ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, a także regulować produkcję sebum i zapobiegać rozszerzaniu się porów.

Warto pamiętać, by przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się ze specjalistą w celu wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań do jego wykonania, a także odpowiedniego doboru rodzaju i stężenia środków chemicznych w zależności od typu naszej skóry.

Godziny otwarcia
pon- pt: 9:00-20:00, sob: 10:00-14:00
Akceptujemy płatności kartą
visa logo
mastercard logo