Innowacje w leczeniu łuszczycy – ocena dostępności w Polsce

« wróć

2016-12-20

 

Innowacje w leczeniu łuszczycy – ocena dostępności w Polsce” – to tytuł seminarium poświęconego nowoczesnym terapiom w leczeniu łuszczycy, jakie odbywało się w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez fundację Watch Health Care poświęcono m.in.: zagadnieniom dotyczącym realizacji w Polsce nowych programów leczenia łuszczycy, przede wszystkim kwestiom ich dostępności dla pacjentów. Wskazywano też bariery w dostępie do nowoczesnych terapii z jakimi najczęściej spotykają się osoby cierpiące na tę chorobę.

 

Do dyskusji zaproszono ekspertów w dziedzinie dermatologii, swoje wykłady wygłosili m.in.: prof. Joanna Narbutt prof. Jacek Szepietowski, prof. Witold Owczarek. Organizacje skupiające osoby chore na łuszczycę reprezentowała Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę Dagmara Samselska, w dyskusji wzięli też udział przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Prof. Joanna Narbutt wygłosiła wykład pt. „Jak rozmawiać z pacjentem chorym na łuszczycę, żeby chciał się leczyć?”, w swojej wypowiedzi podkreślała, że pomimo dostępu do nowoczesnych leków, brakuje pacjentów do udziału w programie lekowym. Zgodnie z obliczeniami populacja osób chorych na ciężką postać łuszczycy może wynosić około 1500, tymczasem w programie lekowym bierze udział niespełna połowa z nich. Przyczyn niskiej frekwencji eksperci szukają w braku edukacji pacjentów na temat możliwości terapeutycznych oraz słabej koordynacji leczenia w systemie.

 

Łuszczyca jest na drugim miejscu wśród chorób dermatologicznych, wywołujących największą absencję chorobową. Szacuje się, że około 800 tysięcy pacjentów w Polsce cierpi na łuszczycę. Jest to choroba skóry, jednak upośledzenie jakości życia odbywa się we wszystkich płaszczyznach: psychicznej, emocjonalnej, funkcjonalnej. Ponieważ u pacjenta chorego na łuszczycę rozwija się schorzenie widoczne dla otoczenia, ponad 70% chorych jest stygmatyzowanych, co znacznie utrudnia im funkcjonowanie na co dzień. Pacjenci chorzy na łuszczycę narażeni są na duży stres, co znacząco pogarsza jakość ich życia.

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą