Przystanek Zdrowa Łódź

« wróć

2016-09-14

 

Pokazy ratownictwa medycznego, współdziałania służb w sytuacji zagrożenia, wystawy nowoczesnych pojazdów ratownictwa i stoisk służb mundurowych to tylko niektóre wydarzenia zorganizowanej 13 września XIV Międzynarodowej Konferencji „Pierwsza Pomoc i Ratownictwo w Dobie Zagrożeń”. Podobnie jak w ubiegłym roku częścią wydarzenia był „Przystanek Zdrowa Łódź” - bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Łodzi i regionu. Swoje stoisko miała również DERMOKLINIKA. Nasi lekarze udzielali bezpłatnych konsultacji dermatologicznych, a także wykonywali badania dermatoskopowe znamion skórnych.

 

Badania odbywały się w miasteczku namiotowym usytuowanym na ul. Piotrkowskiej na odcinku od Tuwima do Nawrot. Podobnie jak w zeszłym roku frekwencja dopisała - wydarzenie odwiedziły tłumy łodzian. Odwiedzający chętnie wykonywali m.in. badania ciśnienia krwi, badania poziomu cukru, cholesterolu, badanie wzroku i słuchu i badania dermatologiczne.

 

Po raz drugi uczestniczymy w „Przystanku Zdrowa Łódź”. Zainteresowanie odbiorców i przede wszystkim rezultaty naszej pracy pokazują, że tego typu prospołeczne akcje profilaktyczne są potrzebne – mówi dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak z DERMOKLINIKI.  – Przez cały dzień udzieliliśmy bezpłatnie wielu konsultacji, wykonaliśmy dziesiątki badań dermatoskopowych znamion skórych. W kilkunastu przypadkach zaistniały wskazania do wzmożonej obserwacji tych zmian, w kilku do szczegółowych badań histopatologicznych.

 – Nieprzypadkowo teraz, po zakończeniu sezonu wakacyjnego, zaproponowaliśmy Gościom naszego stoiska badanie dermatoskopowe. W ostatnich latach obserwujemy bowiem dynamiczny wzrost zachorowań na nowotwory, a także choroby, które mogą być początkiem nowotworów. To częste następstwa nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe wskutek niefrasobliwego, beztroskiego i nadmiernego korzystania ze słońca. Podczas „Przystanku Zdrowa Łódź” każdy, kto chciał, mógł sprawdzić stan swojej skóry, a wątpliwości co do znamion barwnikowych skonsultować z dermatologiem – dodaje dr Aleksandra Lesiak.

 

Na stoisku DERMOKLINIKI obecne były m.a.j. GABINETY URODY, które stanowią uzupełnienie oferty DERMOKLINIKI. Nasze specjalistki z zakresu kosmetyki i kosmetologii wykonywały badania kosmetyczne skóry i udzielały porad związanych z jej pielęgnacją.

Konferencja „Pierwsza Pomoc i Ratownictwo w Dobie Zagrożeń” to przede wszystkim profilaktyka zdrowotna oraz towarzyszące jej seminaria i panele tematyczne. Rokrocznie organizowane wydarzenie skupiło przedstawicieli służb mundurowych, administracji samorządowej i rządowej, środowiska medyczne i oświatowe. Główne zadanie przedsięwzięcia to zwrócenie uwagi na potrzebę skutecznego i fachowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także na konieczność prowadzenia działań, mających na celu zapobieganie negatywnym skutkom nieodpowiedzialnych zachowań na drogach. Organizatorem konferencji było Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi. Patronat nad Konferencją objęła Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce.

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą