Terapia fotodynamiczna w DERMOKLINICE

« wróć

2017-05-18

 

DERMOKLINIKA uruchomiła właśnie kolejny program leczenia wykorzystujący fototerapię, czyli leczenie światłem. Ten rodzaj terapii zazwyczaj uzupełnia podstawowe postępowanie kliniczne. Po PUVA, UVB 311 nm (UVB-NB) oraz UVA-1, możemy zaproponować Państwu tzw. terapię fotodynamiczną. To innowacyjna, bezpieczna metoda wykorzystywana przy leczeniu różnego rodzaju chorób skóry, w tym także nowotworów i stanów przedrakowych. Oprócz zastosowania w dermatologii klinicznej  doskonale sprawdza się również w medycynie estetycznej.

 

Terapia fotodynamiczna uznawana jest na całym świecie za bezpieczną i wysoce skuteczną, przede wszystkim dlatego, że działa selektywnie, czyli w sposób precyzyjny i celowany. Nie uszkadza zdrowych tkanek, a przy tym jest praktycznie bezbolesna i szybka. Stosowana przede wszystkim do leczenia nowotworów i stanów przedrakowych do których należą: choroba Bowena, leukoplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych ust i warg) czy erytroplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych narządów płciowych) chorób nabłonkowych sromu takich jak liszaj twardzinowy. Wysoką skuteczność tego rodzaju terapii antynowotworowej udowodniono w leczeniu trudno zlokalizowanych zmian np. w kątach czy skrzydełkach nosa, na powiekach, policzkach czy w okolicach oczu. Gwarantuje ona bardzo dobry efekt kosmetyczny w połączeniu ze skutecznością porównywalną, a nawet wyższą od krioterapii czy tradycyjnego leczenia chirurgicznego. Dzięki temu pacjent może uniknąć trudnych, często wieloetapowych operacji, nierzadko o okaleczającym charakterze.

 Terapia fotodynamiczna bardzo dobre rezultaty przynosi także w leczeniu plam posłonecznych, świetlnym zapaleniu czerwieni wargowej czy rogowaceniu słonecznym. Jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku opornego na inne formy leczenia  oraz trądziku różowatego.

 

Terapia fotodynamiczna –  w jaki sposób przebiega zabieg?

 

Zaletą tej metody jest fakt, iż pacjent nie wymaga szczególnego przygotowania i praktycznie nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Po konsultacji pielęgniarka zabiegowa przygotowuje miejsce, które będzie poddawane naświetlaniu, aplikuje lek i nakłada opatrunek. Po upływie odpowiednio dobranego przez lekarza czasu (60 lub 120  minut) można przystąpić do naświetlania specjalistyczną lampą. Ten etap trwa około 10 minut i jest zależny od rodzaju zmiany. Po zabiegu może pojawić się powierzchowna rana, która goi się w zależności od powierzchni od 7 dni do miesiąca. Ostateczny efekt kosmetyczny po zagojeniu się rany jest bardzo dobry.

 

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą