W Sejmie o łuszczycy – rozpoczął prace Zespół Parlamentarny ds. Łuszczycy

« wróć

2017-10-18

 

Z inicjatywy Dagmary Samelskiej -Przewodniczącej  Unii Stowarzyszeń  chorych na Łuszczycę i ŁZS w Sejmie rozpoczął prace Zespół Parlamentarny ds. Łuszczycy.  11 października  odbyło się jego pierwsze posiedzenie pn.  Stan i perspektywy opieki zdrowotnej nad pacjentami z łuszczycą w Polsce. Spotkanie zgromadziło parlamentarzystów, przedstawicieli organizacji łuszczycowych, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i liczne grono ekspertów w dziedzinie dermatologii. Z ramienia tych ostatnich do prac zespołu zaproszona została Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej  UM w Łodzi, (DERMOKLINIKA – Centrum Medyczne).

 

Zebrani dyskutowali na temat problemu braku dostępności do terapii w dermatologii, co jest związane z koniecznością zmiany podejścia Ministerstwa Zdrowia do leczenia schorzeń dermatologicznych, a także zweryfikowania wyceny procedur w dermatologii. Efektem prac zebranych są wnioski z posiedzenia, które w formie postulatów zostaną przedłożone Ministrowi Zdrowia. Są to: 

Zniesienie obowiązku posiadania skierowań do świadczeń udzielanych przez lekarza dermatologa,  wprowadzenie w szczególnych przypadkach możliwości indywidualnego kwalifikowania pacjentów do leczenia biologicznego, wycena świadczeń zdrowotnych w dermatologii zgodna z aktualnym faktycznym kosztem realizacji świadczeń. Wprowadzenie oddziałów pobytu dziennego, gdzie chory mógłby, nie rezygnując z pracy zawodowej, skorzystać z terapii, która na chwilę obecną dostępna jest głównie w ramach pobytów szpitalnych.

Kolejne posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy planowane jest na początek roku 2018.

Więcej na  www.luszczyca.edu.pl

 

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą