Zabiegi wykorzystujące lecznicze promieniowanie UVA-1 – nowy rodzaj fototerapii w DERMOKLINICE

« wróć

Leczenie atopowego zapalenia skóry oraz innych przewlekłych chorób dermatologicznych, w których elementem uzupełniającym terapię są zabiegi wykorzystujące promieniowanie UVA-1, będzie można realizować w DERMOKLINICE. Jesteśmy jedną z dwóch placówek w Łodzi (pierwszą prywatną), która posiada sprzęt do tego rodzaju naświetlań leczniczych.

 

Promieniowanie UVA-1 stanowią fale o długości 340-400 nm. Charakteryzują się unikatowymi właściwościami biologicznymi. Wpływają na układ immunologiczny skóry i m.in. zwiększają wydzielanie enzymu – kolagenazy, która ma zdolność do degradowania włókien kolagenowych. Ten wpływ na układ odpornościowy powoduje zmiany w środowisku immunologicznym, przywracając stan równowagi. Dzięki tej właściwości promienie o tej długości znalazły zastosowanie terapeutyczne w różnych jednostkach chorobowych, w których proces patogenetyczny toczy się zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej.

Zazwyczaj jedna sesja składa się z 15-20 naświetlań.  Naświetlania stosuje się codziennie przez 5 dni w tygodniu, z przerwą weekendową. Zaleca się stosowanie u pacjenta 2 sesji podczas roku.

 

 

Praktyczne zastosowanie UVA-1:

  • Atopowe zapalenie skóry,
  • Choroby skóry przebiegające z nadmiernym włóknieniem (czyli skórna ograniczona postać twardziny, twardzina układowa, liszaj twardzinowy),
  • Chłoniaki T-komórkowe (ziarniniak grzybiasty),
  • Mastocytoza,
  • Wyprysk dyshydrotyczny,
  • Obumieranie tłuszczowate,
  • Ziarniniak obrączkowaty,
  • Pityriasis lichenoides chronica,

Działania niepożądane UVA-1 przebiegają zazwyczaj łagodnie. Najczęściej pacjenci zgłaszają wysuszenie skóry, przejściowy rumień i pieczenie. Przeciwwskazania bezwzględne  do stosowania UVA-1: choroby przebiegające z nadwrażliwością na promienie ultrafioletowe. Przeciwwskazania względne: wywiad nowotworowy (czerniak, nieczerniakowe raki skóry), przyjmowanie leków immunosupresyjnych, szczególnie po przeszczepieniu narządów.

Fototerapia z zastosowaniem UVA-1 jest nowoczesną formą światłolecznictwa i ma wiele wskazań medycznych. Najczęściej, z bardzo dobrym efektem klinicznym, stosuje się promieniowanie UVA-1 u chorych na atopowe zapalenie skóry.

 

 

Zapraszamy Państwa na konsultacje i zabiegi. Polecamy.

Zespół lekarski DERMOKLINIKI

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest "DERMOKLINIKA-CENTRUM MEDYCZNE" SPÓŁKA CYWILNA M.KIERSTAN, J.NARBUTT, A.LESIAK z siedzibą w Łodzi, przy Aleji T. Kościuszki 93, 90-436, e-mail: kontakt@dermoklinika.pl, nr tel. 42 230 96 57. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą