Zabiegi wykorzystujące lecznicze promieniowanie UVA-1 – nowy rodzaj fototerapii w DERMOKLINICE

« wróć

Leczenie atopowego zapalenia skóry oraz innych przewlekłych chorób dermatologicznych, w których elementem uzupełniającym terapię są zabiegi wykorzystujące promieniowanie UVA-1, będzie można realizować w DERMOKLINICE. Jesteśmy jedną z dwóch placówek w Łodzi (pierwszą prywatną), która posiada sprzęt do tego rodzaju naświetlań leczniczych.

 

Promieniowanie UVA-1 stanowią fale o długości 340-400 nm. Charakteryzują się unikatowymi właściwościami biologicznymi. Wpływają na układ immunologiczny skóry i m.in. zwiększają wydzielanie enzymu – kolagenazy, która ma zdolność do degradowania włókien kolagenowych. Ten wpływ na układ odpornościowy powoduje zmiany w środowisku immunologicznym, przywracając stan równowagi. Dzięki tej właściwości promienie o tej długości znalazły zastosowanie terapeutyczne w różnych jednostkach chorobowych, w których proces patogenetyczny toczy się zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej.

Zazwyczaj jedna sesja składa się z 15-20 naświetlań.  Naświetlania stosuje się codziennie przez 5 dni w tygodniu, z przerwą weekendową. Zaleca się stosowanie u pacjenta 2 sesji podczas roku.

 

 

Praktyczne zastosowanie UVA-1:

  • Atopowe zapalenie skóry,
  • Choroby skóry przebiegające z nadmiernym włóknieniem (czyli skórna ograniczona postać twardziny, twardzina układowa, liszaj twardzinowy),
  • Chłoniaki T-komórkowe (ziarniniak grzybiasty),
  • Mastocytoza,
  • Wyprysk dyshydrotyczny,
  • Obumieranie tłuszczowate,
  • Ziarniniak obrączkowaty,
  • Pityriasis lichenoides chronica,

Działania niepożądane UVA-1 przebiegają zazwyczaj łagodnie. Najczęściej pacjenci zgłaszają wysuszenie skóry, przejściowy rumień i pieczenie. Przeciwwskazania bezwzględne  do stosowania UVA-1: choroby przebiegające z nadwrażliwością na promienie ultrafioletowe. Przeciwwskazania względne: wywiad nowotworowy (czerniak, nieczerniakowe raki skóry), przyjmowanie leków immunosupresyjnych, szczególnie po przeszczepieniu narządów.

Fototerapia z zastosowaniem UVA-1 jest nowoczesną formą światłolecznictwa i ma wiele wskazań medycznych. Najczęściej, z bardzo dobrym efektem klinicznym, stosuje się promieniowanie UVA-1 u chorych na atopowe zapalenie skóry.

 

 

Zapraszamy Państwa na konsultacje i zabiegi. Polecamy.

Zespół lekarski DERMOKLINIKI

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

"Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (tutaj należy podać imię i nazwisko / nazwę oraz adres Sprzedawcy) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody."

Zapisz się do naszego newslettera

Dane kontaktowe

Łódź, ul. Kościuszki 93
kom.: 692 065 698
tel.: 42 230 96 57
kontakt@dermoklinika.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 09.00-20.00

 

Obsługujemy płatności kartą